Prelegenci

null

Prelegenci

Linda Horspool

Linda Horspool otrzymała dyplom lekarza weterynarii Szkoły Weterynaryjnej Uniwersytetu w Glasgow w Szkocji, w 1988 roku. W 1992 roku ukończyła studia doktoranckie z farmakologii koni na tej samej uczelni. Dr Horspool jest również dyplomantką European College of Veterinary Pharmacology and Toxicology i specjalistą farmakologii i toksykologii RCVS. Przepracowała sześć lat w praktyce małych zwierząt i przez rok uczyła farmakologii weterynaryjnej przed rozpoczęciem pracy w firmie MSD w Boxmeer w Holandii, gdzie obecnie jest dyrektorem komunikacji technicznej produktów dla zwierząt towarzyszących i koni. Opublikowała ponad 90 recenzowanych artykułów, streszczeń i rozdziałów książek a także recenzowała artykuły dla szeregu czasopism.

Mike Willard

Jest absolwentem Texas A & M University College medycyny weterynaryjnej z roku 1975. Odbył staż w Kansas State University i jego rezydenturę z medycyny wewnętrznej na Michigan State University. Po tym Dr Willard pracował w Michigan State University, Mississippi State University i na Uniwersytecie Texas A & M. Jest obecnie profesorem Seniorem i emerytowanym profesorem nauk klinicznych małych zwierząt. Specjalizuje się w gastroenterologii, hepatologii, chorobach trzustki i endoskopii. Dr Willard posiada bogate doświadczenie w zakresie enteropatii białkogubnej i problemach żołądkowo-jelitowych psów pociągowych. Jest redaktorem w Journal of Veterinary Internal Medicine. Dr Willard przeprowadził ponad 3500 godzin wykładów w ramach podyplomowego kształcenia ustawicznego (krajowym i międzynarodowym), jest autorem ponad 80 publikacji cytowanych i ponad 140 rozdziałów książek.

Dawid Janczak

Specjalista w Zakładzie Parazytologii i Chorób Wektorowych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH w Warszawie. Ukończył w 2014 r. Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Członek stowarzyszenia ESCCAP Polska i Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na zakażeniach Toxoplasma gondii wśród ludzi i zwierząt, ale również na nietypowych chorobach wektorowych u psów i kotów. Współautor podręcznika „Parazytozy Jelitowe. Przewodnik diagnostyczno-terapeutyczny. Psy, koty, małe ssaki, gady”.

Holger Volk

Holger jest szefem Katedry Nauk Klinicznych w Royal Veterinary College, profesorem neurologii weterynaryjnej i neurochirurgii oraz byłym prezesem European College of Veterinary Neurology. Ukończył szkołę weterynaryjną w Hanowerze w 2001 r., gdzie również zrobił doktorat z neurofarmakologii podstawowych mechanizmów padaczki lekoopornej. Następnie ukończył swoją specjalistyczną edukację kliniczną, staż i rezydenturę z neurologii oraz neurochirurgii RVC. Holger jest znany na arenie międzynarodowej dla jego pracy w dziedzinie zniekształceń Chiari-podobnych, jamistości rdzenia i padaczki. Holger został przewodniczącym International Veterinary Task Force, który opublikował niedawno siedem oświadczeń konsensusu dla padaczki psów i kotów. Jest także współprzewodniczącym opublikowanego w ACVIM konsensusu na temat leczenia padaczki. Był laureatem kilku nagród Jim Bee za wyjątkowość w nauczaniu, prestiżowej Nagrody Bourgel nadawanej przez BSAVA i nagrody Kennel Club International Canine Health Award. Opublikował wiele książek i rozdziałów książek, > 180 artykułów, > 120 abstraktów konferencyjnych i rozdziałów książek. Jest często wykładowcą na międzynarodowych konferencjach, jak również recenzuje artykuły dla szeregu czasopism.

Michał Ceregrzyn

Jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW z roku 1994. Po ukońeczniu studiów doktoranckich w Katedrze Farmakologii i Toksykologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW pracował naukowo nad neurofizjologią układu pokarmowego w Uniwersytecie Shizuoka w Japonii i Uniwersytecie Technicznym w Monachium w Niemczech. Po powrocie do Polski kontynuował pracę naukową w Polskiej Akademii Nauk. Jest autorem ponad 40 publikacji naukowych, książek i rozdziałów książek. Od 2005 r. rozpoczął pracę jako Technical Communication Manager w firmie Mars. Od 2016 jest regionalnym managerem technicznym w MSD Animal Health. Kontynuuje swoją prywatną praktykę weterynaryjną, gdzie koncentruje się na gastroenterologii i dietetyce psów i kotów.